• 11 września, 2015 6:03

Vuelta Espana: Rafał Majka wciąż poza podium

Irlandzki kolarz Nicolas Roche (Sky) wygrał 18. etap wyścigu Vuelta a Espana, długości 204 km pomiędzy miejscowościami Roa i Riaza. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął 12. miejsce. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Holender Tom Dumoulin (Giant).

Roche walczył do ostatnich metrów o zwycięstwo z Hiszpanem Haimarem Zubeldią (Trek), ale Irlandczyk okazał się minimalnie szybszy w sprincie. Trzeci ze stratą 18 sekund był Portugalczyk Jose Goncalves (Caja Rural).

„Świetnie współpracowało nam się z Zubeldią od 15. kilometra przed metą, a to była chyba nasza jedyna szansa. Chciałem mieć inicjatywę w sprincie i prowadzić, bo wiem, że Haimar ma duże doświadczenie. W przeszłości już z nim przegrywałem. Wiedziałem, że nie będę mógł unieść rąk, dopóki nie przekroczę linii mety” – relacjonował Roche, cytowany na portalu cyclingnews.com.

Dumoulin dojechał do mety 38 s po triumfatorze, wraz z grupą kilkunastu innych kolarzy. W tym gronie znalazł się także Włoch Fabio Aru (Astana), który traci do lidera trzy sekundy. Z tym samym czasem etap ukończył Majka, utrzymując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej – 2.22 straty do Dumoulina. Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) był 22. – 45 s za Roche’em.

Maciej Bodnar (Polska/Tinkoff-Saxo), który w środowej jeździe indywidualnej na czas zajął drugie miejsce, w czwartek był dopiero 162.