• 4 września, 2015 6:25

Vuelta a Espana: Danny van Poppel zwycięzcą 12. etapu

Holender Danny van Poppel z grupy Trek wygrał po finiszu z peletonu liczący 173 km 12. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.

IAR

Drugie miejsce na mecie w katalońskim mieście Lleida zajął reprezentant Republiki Południowej Afryki Daryl Impey (Orica), a trzecie Belg Tosh Van der Sande (Lotto). Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) przyjechał w peletonie i zachował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, której liderem pozostaje Włoch Fabio Aru (Astana).

Aru wyprzedza o 27 sekund Hiszpana Joaquima Rodrigueza (Katiusza) i o 30 sekund Toma Dumoulina (Giant). Majka traci do Włocha 1 minutę i 28 sekund.

Wcześniej Chris Froome na skutek obrażeń odniesionych podczas wypadku na 11. etapie Vuelta a Espana, został zmuszony do wycofania się z wyścigu. Lider grupy Sky poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że prześwietlenie wykazało złamanie kości śródstopia, co dla niego oznacza koniec dalszej rywalizacji w kolarskim wyścigu Dookoła Hiszpanii.

Zwycięzca Tour de France na pierwszych kilometrach etapu w Andorze wjechał w barierkę przy szosie i przy dużej prędkości wpadł na kamienny mur. Brytyjczyk dojechał do mety z wielominutową stratą.