VMTL: Polonia Wilno porażką zakończyła etap grupowy

Siatkarska drużyna kobiet Polonia Wilno porażką zakończyłą etap grupowy w lidze miasta Wilna (Vilniaus miesto tinklinio lyga). W ostatnim pojedynku siatkarki z wynikiem 1:3 (19:25, 24:26, 28:26, 26:24) musiały przyznać wyższość drużyny SM Tauras.

Była to druga grupowa porażka Polonii z ekipą szkoły sportowej Tauras. Jest to jedyny rywal, który pokonał dziewczyn Polonii, co więcej zrobił to dwa razy.

Pojedynek od samego początku był wyrównany. W pierwszym secie Tauras zwyciężył z wynikiem 25:19. W drugiej odsłonie Polonia była o włos od wygranej, jedak szczęście bardziej dopisywało ekipie Taurasu. W kolejnym secie dziewczyny Polonii Wilno nadrobiły straty i ustaliły wynik na 2:1. W kluczowej odsłonie prowadzenie należało to do jednej to do drugiej ekipy, ostatecznie jednak z minimalną przewagą zwyięstwo celebrował Tauras.

„Walczyłyśmy do końca, a gra była bardzo wyrównana. Jesteśmy drużyną „falującą”, czasami udaje się rozegrać lepszy mecz, czasami gorszy. Na ogół jestem dumna z dziewczyn, grałyśmy do końca, nie mamy czego żałować”- mecz podsumowała kapitan drużyny Polonia Wilno, Elwira Bogdanowicz.

Do fazy pucharowej dziewcyny Polonii Wilno wkraczają z drugiego miejsca w grupie. Na swoim koncie zgromadzili 12 punktów.