• 25 października, 2014 17:34

VMFD Žalgiris ponownie mistrzem Litwy

Już w XXXII-ej kolejce piłkarskiej SMScredit.lt A ligi wileński Žalgiris zapewnił sobie tytuł mistrza kraju. Obrońcy tytułu pokonali poniewieski Ekranas 5:1 i w tabeli są już nieosiągalni.

Chociaż temperatura powietrza sięgała zaledwie 3 stopni Celsjusza, to gospodarze nie potrzebowali dużo czasu na rozgrzewkę. Już w 39 minucie bramkarza poniewieżan rozbroił Linas Pilibaitis. Ten sam zawodnik chwilę później wynik podwoił, a przed samą przerwą trzeciego gola strzelił weteran Deividas Šemberas.

Wilnianie nie zamierzali spocząć na laurach i kilka minut po wznowieniu gry odznaczył się Polak Jakub Wilk. Zielono-biali w sobotę urządzili prawdziwy festiwal strzelecki, albowiem tuż po świętowaniu bramki Polaka na listę strzelców zapisał się również Arturas Žulpa. Ekranas, mimo kompletnego nokdaunu, zamknął strzelanie golem honorowym. Tego jedynego poniewieżanom zdobył Edvardas Tamulevičius. Po szóstej bramce obie drużyny zamknęły strzelanie i wilnianie spokojnie mogli się szykować do zwycięskiej fety – upragniony tytuł mają już kieszeni.

VMFD Žalgiris 5 – 1 Ekranas Poniewież
39′ [1 – 0] Linas Pilibaitis
41′ [2 – 0] Linas Pilibaitis
45+1′ [3 – 0] Deividas Šemeberas
52′ [4 – 0] Jakub Wilk
55′ [5 – 0] Artūras Žulpa
59′ [5 – 1] Edvardas Tamulevičius