• 6 sierpnia, 2014 20:33

Van Genechten wygrał w Katowicach etap Tour de Pologne

Belg Jonas van Genechten z ekipy Lotto wygrał czwarty, najdłuższy etap 71. Tour de Pologne, z Tarnowa do Katowic (236 km). Żółtą koszulkę lidera zachował Czech Petr Vakoc z ekipy Omega Pharma-Quick Step.

Van Genechten najszybciej finiszował z peletonu. Drugie miejsce zajął Włoch Iacopo Guarnieri, a trzecie – Słoweniec Luka Mezgec.

Grzegorz Stępniak uplasował się na 19. pozycji. Kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice był najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem także w Bydgoszczy, Warszawie i Rzeszowie.

W klasyfikacji generalnej Vakoc wyprzedza o 26 sekund Krizka, który awansował z dziewiątej lokaty dzięki bonifikatom zdobytym na lotnych premiach. Trzeci, ze stratą 27 sekund jest Białorusin Jauheni Hutarowicz, a najwyżej z Polaków, na dziesiątej pozycji, plasuje się Paterski.

Po czterech pierwszych etapach sprinterzy zejdą na dalszy plan, a na scenę powinni teraz wkroczyć specjaliści od jazdy w górach. W czwartek pierwszy z dwóch górskich odcinków będzie przebiegać z Zakopanego do Szczyrbskiego Jeziora na Słowacji (190 km). W gronie faworytów jest wymieniany „król gór” tegorocznego Tour de France Rafał Majka.