• 3 września, 2015 6:22

US Open: waleczny Berankis, awans Radwańskiej

Ričardas Berankis nie zagra w trzeciej rundzie tenisowego, wielkoszlemowego turnieju US Open. Do kolejnej fazy awansowała Agnieszka Radwańska.

IAR

25-letni Litwin w pięciu setach przegrał z młodszym Davidem Goffinem 7:5, 4:6, 6:3, 2:6, 1:6. Spotkanie trwało 3 godziny i 22 minuty. Pod koniec spotkania Berankisowi zabrakło sił – w czwartym secie przy stanie 2:2 litewski tenisista przegrał dziewięć kolejnych gemów, co przesądziło o jego końcowej porażce.

Tymczasem Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju. W drugiej rundzie Radwańska wygrała z Magdą Linette 6:3, 6:2. Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Madison Keys, która pokonała Czeszkę Terezę Smitkovą 6:2, 6:1.

Z kolei w grze podwójnej w „polskim meczu” Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez pokonali Jerzego Janowicza i Tomasza Bednarka 6:7, 7:6, 6:4. W innym meczu Łukasz Kubot i Francuz Jeremy Chardy pokonali Jurgena Melzera z Austrii i Philippa Petzschnera z Niemiec 7:5, 6:3. W meczu 1/16 finału Kubot i Chardy zmierzą się z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Edouardem Rogerem-Vasselinem z Francji.

Z kolei Marcin Matkowski i Serb Nenad Zimonjic wygrali z Hiszpanami Pablo Carreno-Bustą i Guillermo Garcią-Lopezem 6:3, 6:4. Rozstawiona z numerem czwartym polsko-serbska para w kolejnej rundzie zmierzy się albo z izraelsko-nowozelandzkim duetem Jonathan Erlich, Artem Sitak, albo z włoską parą: Marco Cecchinato, Andreas Seppi. Matkowski i Zimonjic swoich przeciwników poznają w czwartek.

U kobiet odpadły Alicja Rosolska i Kanadyjka polskiego pochodzenia Gabriela Dąbrowski. Duet przegrał z ukraińskimi siostrami Nadią i Ludmiłą Kiczenok 6:2, 4:6, 3:6.