• 5 września, 2015 12:13

US Open: Radwańska i Nadal wyeliminowani, Williams przegrała seta

Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego, tenisowego turnieju US Open rozgrywanego w Nowym Jorku. W trzeciej rundzie Polka przegrała z Amerykanką Madison Keys 3:6, 2:6.

IAR

To była pierwsza porażka Radwańskiej z tą rywalką. Wcześniej Polka pokonała Keys czterokrotnie.

Dalej gra Serena Williams, która awansując do czwartej rundy turnieju straciła pierwszego seta. W spotkaniu trzeciej rundy grająca z „jedynką” Amerykanka pokonała swoją rodaczkę Bethanie Mattek-Sands 3:6, 7:5, 6:0.

Tymczasem porażka Rafaela Nadala z Włochem Fabio Fogninim 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 4:6 to największa niespodzianka piątkowych gier w Nowym Jorku. Hiszpan nigdy wcześniej nie przegrał wielkoszlemowego meczu, w którym prowadził w setach 2-0. Serb Novak Djokovic potrzebował tylko trzech setów, by pokonać Włocha Andreasa Seppiego – 6:3, 7:5, 7:5.

Nie było niespodzianek w innych spotkaniach. Na twardych kortach w Nowym Jorku do 1/8 finału awansowali m.in. Jekaterina Makarowa z Rosji oraz numer 1 turnieju męzczyzn Novak Djoković i obrońca tytułu, Marin Čilić.

W IV rundzie jest również Venus Williams, która wyeliminowała wyżej notowaną Szwajcarkę Belindę Bencic – 6:3, 6:4. Dla Amerykanki jest to już 17. start na kortach Flushing Meadows, ale do 1/8 finału weszła po raz pierwszy od 5 lat.

Obrońca tytułu, Chorwat Čilić potrzebował natomiast 5 setów, by wyeliminować Michaiła Kukuszkina z Kazachstanu – 6:7 (5), 7:6 (1), 6:3, 6:7 (3), 6:1.

W IV rundzie jest też, debiutująca w US Open, 19-letnia Estonka Anett Kontaveit, która o awans do ćwierćfinałów zagra z Venus Williams.