• 29 sierpnia, 2017 17:17

Uniwersjada 2017: Koszykarska reprezentacja Litwy na najwyższym stopniu podium!

Reprezentacja Litwy w koszykówce na odbywającej się w Tajpej Uniwersjadzie zdobyła złoty medal igrzysk w finale pokonując reprezentację Stanów Zjednoczonych Ameryki 85:74.

Litwini prowadzili po pierwszej kwarcie- 19:17, jednak po pierwszej połowie taką przewagę mieli Amerykanie.

W decydującej odsłonie podopiecznym Tomasa Masiulisa udało się zgromadzić 8-punktową przewagę i zwyciężyć w pojedynku. Double- double dla Litwy zdobył Donatas Tarolis na które złożyło się 13 punktów i 10 zbiórek. Był on najskuteczniejszy w składzie Litwy. Dla USA 23 oczka zebrał Carsenas Edwards.

Kluczem do zwycięstwa był dobry procent rzutów za trzy (40%) oraz wygrana walka pod koszem- 44:32.

Litewscy koszykarze na najwyższym stopniu podium Uniwersjady stanęli po 10 latach przerwy. W 2007 roku zostało wywalczone złote, a w 2011 brąz.

Litwa: D.Tarolis 13, I.Vaitkus, E.Šaulys i M.Gebenas po 12.

USA: C.Edwards 23, I.Haas 17, V.Edwards 16.