• 15 sierpnia, 2015 0:04

Turniej WTA w Toronto: porażka Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem szóstym Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Premier na kortach twardych w Toronto (pula nagród 2,678 mln USD). Polska tenisistka uległa grającej z "dwójką" Rumunce Simonie Halep 6:0, 3:6, 1:6.

W poprzedniej rundzie Radwańska wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet 6:2, 4:6, 6:4, natomiast Halep również po zaciętym pojedynku pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:3, 5:7, 6:4.

To był ósmy mecz krakowianki z Halep, obecnie bilans jest remisowy 4-4. Po pierwszym secie nic nie wskazywało na porażkę Radwańskiej. Grała pewnie, mądrze, natomiast Rumunka popełniała wiele niewymuszonych błędów (aż 15, przy zaledwie czterech Polki), myliła się m.in. przy serwisach. W tej części pojedynku Halep zanotowała trzy podwójne błędy serwisowe, ostatecznie przegrała 0:6.

Od początku drugiego seta Rumunka, zajmująca na światowej liście trzecie miejsce, znacznie poprawiła swoją grę i w miarę upływu czasu coraz bardziej dominowała na korcie. Zmieniła się proporcja niewymuszonych błędów po stronie obu zawodniczek (12-12 w drugim secie), na dodatek Rumunka tym razem zanotowała tylko jeden podwójny błąd serwisowy.

Halep prowadziła w tej partii 3:1. Wprawdzie Radwańska doprowadziła do stanu 3:3, ale od tego czasu Rumunka wygrała aż dziewięć z dziesięciu kolejnych gemów.

Jedynego Halep straciła przy prowadzeniu 5:0 w trzecim secie. W tej odsłonie jej przewaga nie podlegała już żadnej dyskusji. Prawie się nie myliła, a Polka nie była w stanie odpowiedzieć na jej urozmaicone ataki.

„Na początku meczu nie mogłam za bardzo ruszać nogami. Czułam się bardzo zmęczona. Przeciwniczka zagrała niesamowicie w pierwszym secie, nie mogłam nic zrobić” – przyznała Halep.

„Koncentrowałam się na tym, co mam robić i starałam się utrzymywać piłkę w korcie, żeby przedłużać wymiany. Jestem szczęśliwa, że walczyłam do końca” – dodała.

Radwańska triumfowała w poprzedniej edycji Rogers Cup. Impreza rozgrywana jest na zmianę w Montrealu i Toronto.

W półfinale rywalką Halep będzie Włoszka Sara Errani (nr 15.), która pokonała Ukrainkę Lesię Curenko 6:4, 6:4.