• 2 kwietnia, 2014 11:33

Turniej WTA w Charleston – nieoczekiwana porażka Sereny Williams

Liderka światowego rankingu Amerykanka Serena Williams przegrała nieoczekiwanie z mało znaną Słowaczką Janą Cepelovą 4:6, 4:6 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA Tour w Charleston (pula nagród 710 tys. dolarów).

„Jestem po prostu nieżywa. Potrzebuję paru tygodni bez tenisa, tak, bym nawet o nim nie myślała” – przyznała po porażce 32-letnia Amerykanka, która w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los.

Williams była najwyżej rozstawiona i broniła w Charleston tytułu. Cepelova zaskoczyła ją jednak na samym początku i po 18 minutach meczu wygrywała 5:0. Później Amerykanka wygrała cztery z rzędu gemy, ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania i przegrała 4:6. Takim samym wynikiem zakończył się również drugi set.

„Jestem zmęczona fizycznie i emocjonalnie. Chcę jednak także zaznaczyć, że Jana zagrała bardzo dobrze” – powiedziała Williams, która w Charleston triumfowała trzykrotnie, a w sobotę cieszyła się w Miami z 59. turniejowego zwycięstwa.

Cepelova po raz pierwszy w karierze pokonała zawodniczkę z pierwszej „15” rankingu. Obecnie jest 78. w świecie. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.