Turniej towarzyski w Wilnie. Litwini górą

Koszykarska reprezentacja Litwy zwycięsko rozpoczęła turniej towarzyski w Wilnie. W pierwszym meczu Litwini pokonali Finów 78:76.

Justyn Pieślak

Niemniej jednak gra reprezentacji nie zachwycała, a chwilami wręcz niepokoiła. Od początku meczu Finowie skutecznie terroryzowali defensywę Litwinów rzutami ze trzy punkty i przez dwie pierwsze kwarty to goście dyktowali warunki gry. Problem ten udało się rozwiązać w trzeciej kwarcie. Po przerwie gra reprezentacji wyglądała znacznie lepiej. Urozmaicona gra w ofensywie i skuteczna obrona pozwoliły osiągnąć namacalną przewagę przed decydującą kwartą. Niestety, ale gwizdek sędziego rozpoczynający decydującą część meczu był też symbolicznym zakończeniem dobrej gry Litwinów. Ostatnia kwarta była chyba najgorszą w ciągu całego okresu przygotowawczego. Ostatni atak Litwinów był zorganizowany chaotycznie i pozostawił rywalom szansę przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Finowie jednak szansy nie wykorzystali i to reprezentacja Litwy odniosła szóste zwycięstwo w meczach towarzyskich przed mistrzostwami Europy.

Trener reprezentacji Jonas Kazlauskas na konferencji prasowej mówił, że odwrócenie losów meczu wymagało dużego wysiłku.

Jonas Kazlauskas (1)

Trener też dodał, że pozytywne wyniki mogą być osiągane tylko dzięki ciężkiej pracy na parkiecie.

Jonas Kazlauskas (2)

Najskuteczniejszy strzelec reprezentacji – Linas Kleiza po meczu mówił, że rywale zaskoczyli agresywną grą.

Linas Kleiza

Dziś Litwini zmierzą się z Rosjanami, którzy wczoraj niespodziewanie ulegli Czechom. Początek meczu o godzinie 19.20. Transmisja na żywo w telewizji TV3.