• 19 kwietnia, 2014 9:12

Turniej ATP w Monte Carlo – trudne przeprawy Federera i Djokovica

Broniący tytułu Serb Novak Djokovic potrzebował dwóch godzin i 13 minut, by pokonać Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza 4:6, 6:3, 6:1 w ćwierćfinale turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Trzy sety, by wygrać, potrzebował także Szwajcar Roger Federer.

Mecze rozstawionego z numerem drugim Djokovica i Federera (4.) miały bardzo podobny przebieg. Zarówno Serb, jak i Szwajcar, który wygrał z Francuzem Jo-Wilfriedem Tsongą (9.) 2:6, 7:6 (8-6), 6:1, przegrali pierwsze sety. O ile jednak pierwszy triumfator ubiegłorocznej edycji dość szybko zabrał się za odrabianie strat w kolejnej partii, to tenisista z Bazylei był o krok od wyeliminowania. W drugiej odsłonie przegrywał 5:6, a w 12. gemie 0:30.

„Nie wyglądało to dobrze. Straciłem wiele okazji na przełamanie, to było dość frustrujące, Kiedy teraz o tym myślę, to staram się dostrzec pozytywny aspekt całej sytuacji. Tak wiele rzeczy nie układało się po mojej myśli, a mimo to udało mi się wygrać” – podkreślił Federer.

W sobotę Djokovic spotka się ze Szwajcarem 34. raz w zawodach ATP. Nieznacznie lepszy bilans ma zawodnik z Bazylei (17-16).

W drugiej parze zagrają rodak Federera Stanislas Wawrinka (3.) i Hiszpan David Ferrer (6.). Ten ostatni wyeliminował dominującego w ostatnich latach w turniejach na kortach ziemnych Nadala, który tym samym nie zwycięży prestiżowej imprezy w Monako po raz dziewiąty w karierze.