• 9 czerwca, 2014 18:15

Turniej ATP w Halle – Janowicz wyeliminowany w pierwszej rundzie

Rozstawiony z numerem ósmym Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP Tour na kortach trawiastych w niemieckim Halle (pula nagród 711 010 euro). Tenisista z Łodzi przegrał z Francuzem Pierre-Huguesem Herbertem 6:7 (5-7), 2:6.

W pierwszym secie Janowicz przegrywał 1:5, ale wygrał cztery kolejne gemy. W rozstrzygającym tie-breaku musiał już jednak uznać wyższość francuskiego kwalifikanta. W kolejnej partii Herbert bez większych problemów wypracował taką samą przewagę. Tym razem Polak zdołał wygrać tylko jednego gema.

Było to pierwsze spotkanie 24. w rankingu ATP Polaka ze 135. na światowej liście rywalem.

W ubiegłym roku Janowicz także przegrał w Halle mecz otwarcia.

23-letni Polak w zakończonym w niedzielę wielkoszlemowym French Open dotarł do trzeciej rundy. W Paryżu przerwał serię porażek, która trwała od połowy lutego. W Niemczech rozpoczął sezon na trawie.

W poniedziałek udział w imprezie w Halle zakończył też Michał Przysiężny, który również przegrał inauguracyjny mecz.