Triumf biathlonistów rejonu wileńskiego na zawodach w Ignalinie

10-11 września w Ignalinie odbyły się letnie mistrzostwa Litwy w biathlonie na nartorolkach, w których z powodzeniem wystąpili również przedstawiciele rejonu wileńskiego.

Z powodó problemów zdrowotnych w zawodach nie uczestniczył jeden z najlepszych biathlonistów litewskich oraz zdobywca 4 miejsca na Letnich Mistrzostwach Świata w Estonii – Karol Dąbrowski.

W sobotę na uczestników czekał sprint na 10 kilometrów. Najszybszym się okazał Vytautas Strolia, który dystans pokonał z czasem 26 min. 26 s. na drugiej pozycji uplasował się Tomas Kaukėnas ze stratą 43 sekundy. Na trzecim miejscu stanął przedstawiciel rejonu wileńskiego- Šarūnas Jukna z Niemenczyna (28min. 48 s.).

Wśród biathlonistów w grupie wiekowej 16-18 lat w sprincie na 7,5 km Nikitą Romanowym z Niemenczyna i Rusłanem Pukszto z Onikszt doszło do kraksy. Romanow, który był liderem po pierwszym okrążeniu, na drugim zderzył się z Pukszto i ostatecznie chybił 3 razy oraz finiszował na 5 pozycji (25 minut 13 sekund).

W grupie dziewcząt (2001- 2002 r.) w sprincie na 5 km triumfowała przedstawicielka rejonu wileńskiego, Wiktoria Romanowa, która dystans pokonała z czasem 20 minut 7 sekund. W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców, Romuald Aleksandrow po nieudanych próbach na strzelnicy ostatecznie ulokował się na 5 miejscu (23 minuty 15 sekund).

Kamilė Jakubauskaitė, w grupie dziewcząt 2003 rok i młodsze, na dystansie 4 km zajęła 4. miejsce (15 minut 5 sekund).

W niedzielę biathloniści rywalizowali się w zawodach na dochodzenie. Jukna, który według lokaty z sprintu, startował z trzeciej pozycji w biegu na dochodzenie finiszował jako drugi i wywalczył srebrny krążek zawodów.

Romulad Aleksandrow, który startował z piątej pozycji w biegu na dochodzenie na dystansie 8 kilometrów nie porpawił swojej lokaty i finiszował jako piąty (36 min. 10 s.).

Wiktoria Romanowa, która startowała z pierwszej pozycji, mimo słabych wyników na strzelnicy (9 chybionych strzałów) triumfowała w zawodach. 6 kilometrowy dystans pokonała z czasem 32 minuty 52 sekundy.

Kamilė Jakubauskaitė, finiszowała na trzecim miejscu (20 minut 42 sekund) i zdobyła brązowy medal.