Tragiczny start Žalgirisu w fazie TOP-16

Nie tak zakończenie roku wyobrażali kibice Žalgirisu Kowno. Mistrzowie Litwy ulegli w pierwszym domowym meczu fazy TOP-16 Euroligi koszykarzy Laboral Kutxa z Vitorii 68:89 (14:33, 26:22, 15:9, 13:25).

Koszykarze Laboral Kutxa od pierwszych minut narzucili swoje tempo, wygrywając pierwszą kwartę aż 33:14. W drugie odsłonie ich przewaga wzrosła aż do 25 i tylko przed przerwą gospodarze zdołali zmniejszyć ją do 15 punktów. Po wznowieniu Žalgiris zaczął nieco odrabiać straty (kwarta wygrana 15:9), ale ostatnie dziesięć minut ponownie należało do przyjezdnych.

„Nie udało się zrealizować planu, który mieliśmy. Chcieliśmy grać agresywnie, ale nie byle jak.. Pozwoliliśmy im wyrwać się do przodu, mieliśmy sporo strat, a potem próbowaliśmy bohatersko się ratować. Rywale bili nas na głowę, trzeba to przyznać” – mówił na pomeczowej konferencji Gintaras Krapikas, trener Žalgirisu.

Žalgiris: Olivier Hanlan 16, Paulius Jankūnas 14, Ian Vougioukas 13 (7 zbiórek), Edgaras Ulanovas 12 (10 zbiórek), Martynas Pocius 8 (6 zbiórek).

Laboral Kutxa: Darius Adams 16, Mike James 15, Fabian Causeur 13, Tornike Shengelija 12 (7 zbiórek).