• 18 listopada, 2014 23:15

Towarzyski remis Litwy w Kijowie

Bezbramkowym remisem w Kijowie zakończyło się towarzyskie spotkanie Litwy z dziewiętnastą w rankingu FIFA Ukrainą.

Dobrze broniący się Litwini nie pozwolili zagospodarować się rywalom w swoim polu karnym, a zastępujący Giedriusa Arlauskisa Vytautas Černiauskas w bramce czuł się jak ryba w wodzie. Golkiper Korony Kielce nieraz ratował litewską kadrę i ostatecznie zachował czyste konto.

Po przerwie to goście częściowo przejęli inicjatywę i w 74 minucie byli blisko zdobycia gola, kiedy prosto w bramkarza trafił Simonas Stankevičius. Żadna z drużyn nie zagroziła więcej bramce rywali i mecz na 70-tysięcznym stadionie olimpijskim w Kijowie zakończył się tak, jak się i rozpoczął – 0:0.

Był to ostatni mecz dla obu drużyn w tym roku. Po zimowej przerwie 27 marca Litwę czeka spotkanie w ramach eliminacji Euro 2016 z Anglią na legendarnym Wembley.