Tour de Suisse: podwójny sukces Petera Sagana

Słowak Peter Sagan (Tinkoff) wygrał w miejscowości Rheinfelden rozgrywany w deszczu trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii i zdobył żółtą koszulkę lidera. Aktualny mistrz świata triumfował także dzień wcześniej w Baar.

Sagan wyprzedził reprezentantów gospodarzy Michaela Albasiniego (Orica) oraz Sylvana Dilliera (BMC). Tuż za tą trójką dojechała do mety 25-osobowa grupa.

W klasyfikacji generalnej Słowak ma przewagę trzech sekund nad dotychczasowym przodownikiem Belgiem Juergenem Roelandtsem (Lotto Soudal). Taką samą stratę ma Dillier.

Z dziesięciu polskich kolarzy najwyżej plasuje się Michał Gołaś. Zawodnik grupy Sky był jedynym z nich finiszującym w Rheinfelden w pierwszej grupie i po trzech etapach zajmuje 26. miejsce ze stratą 42 sekund do lidera.

Sagan jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw etapowych w wyścigu, którego historia rozpoczęła się w 1933 roku. W poniedziałek triumfował już po raz trzynasty. Po 11 etapów wygrali Szwajcarzy Ferdi Kubler i Hugo Koblet w latach 50. XX wieku, a to osiągnięcie wyrównał w sobotę ich rodak Fabian Cancellara.

Impreza, będąca dla wielu uczestników generalnym sprawdzianem przed Tour de France, zakończy się 19 czerwca.