• 6 sierpnia, 2014 5:48

Tour de Pologne – zwycięstwo Bosa w Rzeszowie

Holender Theo Bos z ekipy Belkin wygrał w Rzeszowie trzeci etap 71. Tour de Pologne. Żółtą koszulkę lidera zachował Czech Petr Vakoc (Omega Pharma-Quick Step).

Bos najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając o pół długości roweru Słoweńca Lukę Mezgeca. Na trzeciej pozycji uplasował się drugi w poniedziałek w Warszawie Australijczyk Michael Matthews.

Najlepszy z Polaków, Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) zajął 11. miejsce.

Na ostatnich kilometrach doszło do kraksy w peletonie, który się podzielił na mniejsze grupy, ale nie miało to wpływu na wyniki i opóźnionym zawodnikom, w tym Rafałowi Majce, przyznano ten sam czas co zwycięzcy.

Dzięki bonifikacie 31-letni Holender awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków, Maciej Paterski, który zachował różową koszulkę najlepszego „górala”, plasuje się na ósmej pozycji.

W środę odbędzie się czwarty, ostatni płaski etap, z Tarnowa do Katowic (236 km).