• 13 lipca, 2014 20:48

Tour de France – zwycięstwo Martina, Gallopin liderem

Niemiec Tony Martin wygrał po samotnej ucieczce 9. etap wyścigu kolarskiego Tour de France z Gerardmer do Miluzy długości 170 km. To jego trzecie etapowe zwycięstwo w historii tej imprezy.

Kolarz grupy Omega Pharma-Quick Step uciekał przez 155 kilometrów, z czego ostatnie 60 samodzielnie.

Litwin Ramūnas Navardauskas z ekipy Garmin Sharp na trasie spędził 4 godz. 31 min. 12 sek. i ze stratą 21,38 do lidera zajął 152. miejsce. W „generalce” kolarz jest 160. i traci już 1 godzinę 18 minut 11 sekund.

Liderem klasyfikacji generalnej został Francuz Tony Gallopin. Kolarz ekipy Lotto w niedzielę dotarł do mety 16., w drugiej grupie. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) w „generalce” spadł z czwartego na szóste miejsce.