• 17 lipca, 2014 21:43

Tour de France – Norweg Kristoff wygrał 12. etap, Navardauskas 5.

Norweg Alexander Kristoff z ekipy Katiusza wygrał w Saint-Etienne, po finiszu z peletonu, dwunasty etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Piąte miejsce zajął Ramūnas Navardauskas z ekipy Garmin Sharp.

Litwin na trasie spędził 4 godziny 32 minuty 11 sekund i tylko na prostej przed metą dał się wyprzedzić zwycięzcom. W klasyfikacji generalnej Navardauskas awansował na 154. lokatę i do pierwszego miejsca traci już 2 godziny 9 minut 32 sekundy.

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), który rozprowadzał Włocha Matteo Trentina, zajął 16. miejsce.

Kristoff wyprzedził Słowaka Petera Sagana (Cannondale) oraz Francuza Arnauda Demare’a (FDJ). Trentin uplasował się na szóstej pozycji, ale został zdyskwalifikowany za zablokowanie Niemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Włoch Vincenzo Nibali (Astana), a drugie miejsce zajmuje Australijczyk Richie Porte (Sky) ze stratą 2.23 min.

Kwiatkowski awansował z 12. na 11. pozycję. Wyprzedził Francuza Tony’ego Gallopina, który dotychczas zajmował piąte miejsce.