• 10 lipca, 2014 19:41

Tour de France – etap dla Greipela, Navardauskas finiszował 72.

Niemiec Andre Greipel z ekipy Lotto Belisol wygrał w Reims po finiszu z peletonu, szósty etap wyścigu kolarskiego Tour de France.

26-letni Ramūnas Navardauskas (Garmin-Sharp, +15 sek.) metę minął na 72. pozycji. Litwin (+31.25) po sześciu etapach w generalce awansował na 123 lokatę.

Na kilometr przed metą zaatakował Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), ale na 200 m przed metą został dogoniony.

Drugi linię mety minął Norweg Alexander Kristoff (Katiusza), a trzeci Francuz Samuel Dumoulin (AG2R). Kwiatkowski ostatecznie zajął 38. miejsce.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Liderem pozostaje Włoch Vincenzo Nibali (Astana). Ma dwie sekundy przewagi nad kolegą z zespołu Duńczykiem Jakobem Fuglsangiem, 44 nad Słowakiem Peterem Saganem (Cannondale) i 50 nad Kwiatkowskim.