Top 16 – Žalgiris o krok od sensacyjnego zwycięstwa

Wczoraj wieczorem w hali sportowej w Kowni miejscowy Žalgiris dzielnie walczył z faworytem rozgrywek moskiewskim CSKA. Zabrakło jednego celnego rzutu. Biało-zieloni przegrali w dramatycznym spotkaniu 86:88 (22:23, 16:24, 26:18, 22:23).

CSKA praktycznie przez cały czas kontrolowało przebieg spotkania, jednak w trzeciej kwarcie Žalgiris zdołał nawet przejąć inicjatywę i wyprzedzić rywali (64:62). Na trzy minuty do końca spotkania goście znów objęli prowadzenie (84:76), ale dzięki wspaniałej grze w obronie, gospodarze przybliżyli się do rywali na odległość jednego celnego rzutu. Niestety w ciągu 8 sekund biało-zieloni nie splanowali ostatniego ataku, a rzut z dystansu Justina Dentmona zablokował Aaron Jackson.

Pokonać moskiewski CSKA w Eurolidze staje się coraz trudniej – Žalgiris ostatni raz grając z nimi triumfował 14 lat temu.

Žalgiris: Justin Dentmon 28, Martynas Pocius 20 (6 zbiórek), Robertas Javtokas 14, Vytenis Lipkevičius 9, Tadas Klimavičius 6, Tomas Dimša 3, Šarūnas Jasikevičius (4 asysty), Vytenis Čižauskas i Mindaugas Kupšas po 2 punkty.

CSKA: Milos Teodosic 16, Sonny Weems 15, Vitalij Fridzon 12, Aaron Jackson 10, Kyle Hines i Andrej Voroncevic po 9, Nenad Krstic 8, Aleksandr Kaun 5, Viktor Chriapa i Vladimir Micov po 2 punkty.