• 4 stycznia, 2016 6:58

TCS: Kamil Stoch 16. w Innsbrucku, zwycięstwo Petera Prevca

Kamil Stoch zajął 16. miejsce w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc i umocnił się na prowadzeniu w tej imprezie oraz w Pucharze Świata.

Drugi był w niedzielę Niemiec Severin Freund, a trzeci Norweg Kenneth Gangnes. Prevc był liderem po pierwszej serii, a w drugiej oddał najdłuższy skok dnia – 132 m.

Stoch, 19. po pierwszej serii, w drugiej jako jedyny z biało-czerwonych przekroczył, o pół metra, granicę 120 i awansował o trzy lokaty. Dawid Kubacki zajął 24. miejsce, Stefan Hula był 27. Wszyscy skakali równo, ale bardzo przeciętnie. Maciej Kot nie zdołał awansować do finału i został sklasyfikowany na 35. pozycji.

Jedynym pocieszeniem dla polskich kibiców mogą być coraz wyższe lokaty podwójnego mistrza olimpijskiego z Soczi. Skoczek z Zębu w Oberstdorfie był 23., w Ga-Pa 19., w Innsbrucku – 16. Jednak jego dyspozycja wciąż pozostawia wiele do życzenia.