• 11 sierpnia, 2014 6:01

Sześć medali Meilutytė na zawodach w Sheffield

Dobiegły końca zawody pływackie British Gas ASA National Championships w Sheffield. W niedzielę startowała również mistrzyni olimpijska, świata i Europy Rūta Meilutytė, która w sumie wywalczyła sześć medali, w tym pięć złotych.

delfi.lt

17-letnia pływaczka na 100 m stylem klasycznym poprawiła swój własny najlepszy wynik sezonu i z czasem 1:05.21 sek. zajęła pierwsze miejsce. Za nią, ale z różnicą ponad 4 sekund, finiszowała Sarah Vasey.

Dziś Meilutytė również zawody na dystansie 50 m stylem dowolnym i w sztafecie dziewczęcej 4×100 m stylem kompleksowym. W obu finałach udział wzięła również jej rodaczka Eva Gliožerytė. Niestety bez sukcesów.

Wcześniej Rūta Meilutytė wygrała także start na 100 m stylem dowolnym oraz razem z pierwszą drużyną z Plymouth nie do pokonania była na sztafecie 4×200 m stylem dowolnym, a razem z Gliožerytė wywalczyła srebrne medale w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.