Roman Niedźwiecki

Szczypiorniści TG Sokół z bezcennym zwycięstwem nad liderem

Szczypiorniści rejonu solecznickiego TG Sokół odnotowali ważne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi litewskiej piłki ręcznej. Szczypiorniści w pojedynku w Ejszyszkach pokonali lidera tabeli grupa B Kurana – SM Poswol, 30:29 (14:13) i obecnie plasują się na drugim miejscu w tabeli.

Determinacja Sokoła pozwoliła na namacalne prowadzenie już w 8 minucie pojedynku, 8:3. Jednak lider i faworyt z Poswolu nie zamierzał tak szybko się poddać. Po kilku udanych akcjach goście poszli za ciosem (4:0) i zdobyli dwupunktowe prowadzenie, 9:11. W ostatnich trzech minutach pierwszej odsłony gospodarze parkietu pokazali świetne nawyki w ofensywie zdobywając 4 bramki, dwie z nich uzyskał Dariusz Gurecki, a pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem, 14:13 dla Sokoła.

Druga odsłona była bardzo zmienna a prowadzenie przechodziło od jednej ekipy do drugiej. W 53 minucie prowadzenie Sokoła wynosiło 4 bramki i wyglądało na to, że gospodarzom uda się zapobiec nerwowej końcówce. Jednak waleczny Poswol w 5 minut nadrobił starty i wyrównał wynik, 27:27. Zwycięzca pojedynku wyłonił się dopiero w ostatniej minucie. Gdy wyglądało na to, że po czasie zasadniczym padnie remis, lider Sokoła Jan Girdijevski kilka chwil przed końcem zdobył niezmiernie ważną bramkę i przyniósł zwycięstwo Sokołowi.

Girdejevski dla własnej ekipy zdobył 10 bramek, 9 dodał Dariusz Gurecki,a 8 Elvin Žukovski.

„Na treningach skupialiśmy się na wszystkich możliwych sposobach, które pozwoliłyby pokonać przeciwnika. Dobrze zaczęliśmy druga połowę pojedynku, a nasza przewaga wynosiła nawet 8 bramek. Jednak lider nadrobił starty i zremisował. W ostatniej akcji udało się nam przechwycić piłkę i zdobyć zwycięskiego gola”- mówił zawodnik TG Sokół Waldemar Nowicki

Nowicki także dziękował kibicom, którzy głośno i w dużym gronie dopingowali sportowcom na parkiecie.

„Jesteśmy wdzięczni naszym kibicom, którzy wypełnili trybuny i głośno nam dopingowali. Nawet trener ekipy gości podkreślił że takich fanów jak u nas niema żadna ekipa. Dzięki atmosferze która panuje na naszych trybunach lepiej nam się gra. Teraz czekają na nas dwa mecze, które musimy wygrać jeżeli chcemy pozostać na drugim miejscu, postaramy się o wygraną”- dodał Nowicki.

Po 10 kolejkach Sokół na swoim koncie ma 13 punktów i zajmuje 2 miejsce w tabeli grupy B. W kolejnym meczu ekipa rejonu solecznickiego zmierzy się na wyjeździe z autsajderem grupy Kiras Jeziorasy.