Roman Niedźwiecki

Święto sportowe Rejonu Solecznickiego

W sobotę na stadionie kompleksu sportowego w Solecznikach odbyła się coroczna impreza "Święto sportowe rejonu Solecznickiego- 2016". Zawody skupiły wokół siebie 13 starostw rejonu Solecznickiego.

Wszyscy entuzjaści sportu z okolicznych gmin brali udział w takich dziedzinach sportowych jak: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, lotki, warcaby oraz szachy. Uczestnicy również rywalizowali się w indywidualnych dyscyplinach sportowych: siłowanie na rękę, podnoszenie ciężarów, crossfit, skok w dal, oraz bieg na 100 i 1000 m.

Chociaż w drugiej połowie dnia pogoda nie była sprzymierzeńcem dla sportowców, wszystkie zawody odbyły się zgodnie z planem, a po zakończeniu zmagań najlepsi zostali obdarzeni medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Wśród starostw najlepiej się pokazali gospodarze, którzy zwyciężyli w 5 dyscyplinach: Siatkówka (mężczyźni i kobiety), koszykówka, lotki oraz szachy. Srebro zawodów przypadło dla Ejszyszek, którzy byli najlepsi w warcabach, zajęli drugie miejsce w piłce nożnej oraz trzecie w siatkówce (mężczyźni i kobiety) i lotkach. Na najniższym stopniu podium stanęli Butrymańce, którzy byli drudzy w siatkówce wśród kobiet oraz w warcabach i trzecie w koszykówce i szachach. O krok od podium zostały Jaszuny którzy zwyciężyli w turnieju piłki nożnej, zajęli drugie miejsce w lotkach i szachach oraz trzecie w warcabach.

W drużynowych zawodach starostw, najlepsze zostały obdarzeni nagrodami pieniężnymi. Trzecie miejsce otrzymało certyfikat o wartości 300 euro, a drugie i pierwsze kolejno certyfikaty o wartości 400 i 500 euro.