• 28 lipca, 2014 11:36

Srebro dla siatkarek – Ieva Dumbauskaitė i Monika Povilaitytė wicemistrzyniami świata

Ieva Dumbauskaitė i Monika Povilaitytė wywalczyły srebrne medale na młodzieżowych mistrzostwach świata w plażowej piłce siatkowej, które odbyły się w Larnace na Cyprze.

delfi.lt

Rozstawione z numerem 5 Litwinki przegrały w finale z Kanadyjkami Sophie Bukovec i Tiadorą Miric – 1:2. Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Ameryki, a tuż za podium uplasowały się Szwajcarki.

Jest to pierwsza, nieoczekiwana przegrana Litwinek na tych mistrzostwach, po ośmiu wygranych z rzędu. Niestety zawodniczkom nie udało się powtórzyć zwycięstwa z 2012 roku, kiedy również w Larnace wywalczyły tytuły mistrzyń świata wśród juniorów.

W mistrzostwach ogółem udział wzięły 36 reprezentacji.