Marian Kaczanowski vrsa.lt

Srebrny medal piłkarzy rejonu wileńskiego w Pułtusku

W dniach 25-30 października w Pułtusku odbył się Międzynarodowy Turniej piłki nożnej „Young Football Cup 2015” z udziałem 6 zespołów z Polski, Białorusi i Litwy. Zawody odbyły się według systemu „każdy z każdym”, a rozgrywki odbywały się trzy dni.

W pierwszym spotkaniu reprezentacja Rejonu Wileńskiego przegrała 2:6 z zespołem Publicznego Gimnazjum Nr. 2 w Pułtusku. W drugim spotkaniu wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego 4:1 pokonali piłkarzy z Publicznego Gimnazjum Nr. 1 w Pułtusku.

W drugim dniu zawodów nasz zespół rozpoczął od zwycięstwa nad piłkarzami Publicznego Gimnazjum Nr. 3 w Pułtusku z wynikiem 3:2. Mecz niósł zacięty charakter i tylko pod zasłoną meczu Robert Boiko zdobył zwycięskiego gola, przynosząc kolejne 3 punkty dla naszego zespołu. Następne spotkanie nasi piłkarze rozpoczęli bardzo dobrze, w pierwszych minutach zdobywając bramkę i obejmując prowadzenie. Do przerwy nasi piłkarze jeszcze raz pokonali bramkarza Publicznego Gimnazjum Nr. 3 i prowadzili z wynikiem 2:0. W drugiej połowie meczu nasi piłkarze nie oddali inicjatywy i zdobyli jeszcze dwie bramki, zostawiając swoją nierozpieczętowaną. Finałowy gwizdek sędziego zanotował wynik 4:0 na korzyść piłkarzy Rejonu Wileńskiego.

W ostatnim spotkaniu mieliśmy groźnego rywala – zespół z Grodna, który wygrał 4 mecze z kolei i miał komplet punktów. Nasi piłkarze dzielnie walczyli na boisku, ale tym razem przedstawiciele Białorusi byli lepsi i zwyciężyli z wynikiem 7:2, zdobywając 15 punktów i zajmując pierwsze miejsce. Piłkarze Rejonu Wileńskiego uzbierali 9 punktów i zajęli drugie miejsce, mając lepsze saldo bramkowe 15:15, zdobywając srebrne medale i Puchar. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Publicznego Gimnazjum Nr. 1 w Pułtusku, z 9-ioma punktami bramki 17:22. Najlepszym piłkarzem Rejonu Wileńskiego został Robert Boiko, strzelając 7 goli. Dobrze bramkę bronił Robert Urbanowicz. Drużyna Rejonu Wileńskiego składała się z piłkarzy z Rudamina, Skojdziszek i Niemieżu.

W wolnym od meczów czasie piłkarze mieli możliwość zwiedzić starówkę i okolice Pułtuska. W czwartym dniu pobytu mieli wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzili starówkę, Łazienki, Zamek Królewski.

Nagrody dla zwycięzców i medalistów wręczyli kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Pułtusku Piotr Karkowski oraz sekretarz Zarządu Krajowego i dyrektor Zespołu Szkół Nr. 4 w Pułtusku Krzysztof Łachmański.

W imieniu piłkarzy dziękujemy dyrektorowi ZSP Nr. 4 w Pułtusku Sz. P. Krzysztofowi Łachmańskiemu za zaproszenie na turniej i treściwy pobyt naszej reprezentacji w Pułtusku.

Składamy wyrazy wdzięczności Dyrektor Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Lucynie Kotłowskiej za sfinansowanie kosztów podróży naszej reprezentacji.

Gratulujemy piłkarzom oraz ich trenerowi Kamilowi Manatowi zdobytych srebrnym medali.