• 28 lipca, 2014 14:39

Sportowcy z rejonu wileńskiego triumfowali w Biegu Jaćwingów

9-osobowa delegacja narciarzy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna i Mościszek wzięła udział w Letnim Biegu Jaćwingów w Gołdapi – półmaratonie na wrotkach i nartorolkach na dystansie 21 km.

„Po pokonaniu pierwszych 2 km nasza grupa całkowicie się rozpadła i na dystansie każdy musiał walczyć samotnie z 30-stopniowym upałem, wiatrem i czasem” – wspomina Marian Kaczanowski, dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Najszybciej 3 okrążenia po 7 km pokonał Jerzy Lewko, tracąc na dystansie, zajmując 5. miejsce w kategorii „Open”. Marian Kaczanowski zajął 1. miejsce w kategorii M3. Tomasz Bickiewicz zajął 21. miejsce, a Ernest Lepiochin został sklasyfikowany na 25. miejscu. Zwyciężył Polak Daniel Iwanowski, a Jaunius Drūsys z Onikszt zajął 2. miejsce.

W półmaratonie na nartorolkach stylem klasycznym Radosław Aleksandrow i Arnold Lepiochin nie mieli sobie równych i między sobą walczyli o zwycięstwo. Na mecie lepszy okazał się Radosław Aleksandrow, zajmując 1. miejsce, Arnold Lepiochin zajął 2. miejsce.

W grupie kobiet stylem łyżwowym zwyciężczynią została Anna Staręga z Siedlc. Silvija Adomonytė z Oniksztzajęła 3 miejsce. Elwira Branicka finiszowała ósma, a Agata Pozlewicz była dziewiąta.

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy 1-3 miejsc w kategorii „Open” i grupach wiekowych zostali nagrodzeni pucharami i cennymi nagrodami rzeczowymi. Zdobywcy 1-10 miejsc w kategorii „Open” otrzymali nagrody pieniężne po 200 złotych. Organizatorzy czekami wartości 200 zł nagrodzili także sportowców Gołdapi, którzy startowali w zawodach, tak zachęcając i motywując mieszkańców do uprawiania sportu. Wszyscy uczestnicy zawodów na mecie otrzymali medale okolicznościowe.