• 13 października, 2014 12:02

Solecznicki Sokół rozpoczyna zmagania w I lidze

W niedzielę wystartowały rozgrywki I ligi litewskiej piłki ręcznej. Od przegranej sezon rozpoczęli szczypiorniści solecznickiego Sokoła, którzy 25:30 (14:14) ulegli na wyjeździe ekipie LEU-VHC-SM Tauras Wilno.

Od pierwszych minut wrzała zacięta rywalizacja, chociaż przez prawie całe spotkanie prowadzenie było w rękach drużyny LEU-VHC-SM Tauras. Zawodnicy Sokoła nie zamierzali jednak się poddawać i wielokrotnie doprowadzali do remisu, dlatego pierwsza połowa zakończyła się remisem (14:14).

Po wznowieniu gra stanowiła się co raz bardziej emocjonująca, aczkolwiek w końcówce meczu inicjatywę przejęli gospodarze i wyrwali pierwsze zwycięstwo w sezonie – 30:25.

„Oczywiście spotkanie oceniam pozytywnie – wywalczyliśmy zwycięstwo. Poczyniliśmy sporo dziecięcych błędów, ale to jest dopiero pierwsze spotkanie. Dużo problemów u rywali stwarzał Waldemar Nowicki (7 bramek – red.). W tym sezonie, tak jak i pierwszej drużynie, stawiane są najwyższe cele – tylko zwycięstwa” – po meczu mówił trener wileńskiej drużyny Gintaras Paškevičius.

LEU-VHC-SM Tauras Wilno: Simas Stankevičius – 7(3); Tadas Tumosas – 6; Darius Matulevičius – 5; Ignas Kuprevičius – 4; Dovydas Šimkaitis, Aivaras Janušauskas i Dominykas Stonys – po 2.; Vilius Liačas i Aivaras Sedziniauskas po 1 bramce.

Sokół Soleczniki: Waldemar Nowicki– 7; Vytautas Tolstovas – 6(3); Rajmund Niatuizo – 5; Andrzej Gajduk – 4; Dariusz Górecki– 2; Elvin Żukowski 1 bramka.

W tym roku w czempionacie udział bierze 11 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W grupie B, oprócz Sokoła i LEU-VHC-SM Tauras, znajdują się SK Molėtai z Molat, KKSC-Grifas Poniewież, SRC Almeida-Stronglasas Olita i średnia szkoła sportowa w Poniewieżu. Dwie najlepsze ekipy awansują prosto do ćwierćfinału, a pozostałe spotkają się w 1/8 finału.