• 14 listopada, 2016 6:01

„Sokoły” bez porażki na własnym parkiecie

Ekipa piłkarzy ręcznych rejonu solecznickiego "Sokół" odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi litewskiej piłki ręcznej. We własnej hali w Ejszyszkach "Sokół" z wynikiem 36:30 pokonał szkołę sportową Raimondasa Sargūnasa z Poniewieżu.

Było to drugie zwycięstwo w trzeciej kolejce ekipy rejonu solecznickiego.

Gospodarze parkietu mieli bardziej udany start. Już w 5 minucie spotkania udało im się zdobyć 5 bramek i uzyskać 3 punktową przewagę. Kolejne 10 minut ekipa rejonu solecznickiego nie mogła nic zaoferować w ofensywie z kolei goście wykorzystali suszę bramkową rywali i wyrównali rezultat. Dzięki świetnej końcówce odsłony, podczas której Sokoły uzyskali 6 bramek w 4 minuty, gospodarzom udało się zdobyć namacalną przewagę w 4 bramki przed dużą przerwą. 16:12 dla Sokołów.

Druga połowa pojedynku rozpoczęła się od udanej gry poniewieżan, którzy dwoma bramkami z kolei próbowali dogonić rywali, lecz dzięki staraniom Elvina Žukowskiego i Dariusza Gureckiego gospodarze zachowali niewielką przewagę- 20:17 dla Sokołów. Przełomowy moment w pojedynku nastąpił w 39 minucie gdy szczypiorniści rejonu solecznickiego po kilku udanych akcjach poszli za ciosem i zdobyłi 7 bramek. Na taki „huragan” goli rywale odpowiedzieli tylko dwoma bramkami, po których ekipy dzieliły już 7 punktów. Poniewieżanie próbowali jeszcze dogonić gospodarzy, aczkolwiek bezpieczna przewaga Sokołów pozwoliła na celebrowanie zwycięstwa z wynikiem 36:30.

Sokoły
: Elvin Žukovskij- 10 bramek, Dariusz Gurecki- 8 bramek, Jan Girdijevskij- 5 bramek, Andrej Gaiduk- 5 bramek, Waldemar Nowicki- 2 bramki, Kevin Žalis- 2 bramki.