Roman Niedźwiecki

TG Sokół najlepszy w grupie przed fazą pucharową

Szczypiorniści rejonu solecznickiego, TG Sokół w ostatnim pojedynku rozgrywek I ligi litewskiej piłki ręcznej na wyjeździe pokonali drużynę SM Tauras, 30:29 (17:15) i zdobyli pierwsze miejsce w grupie, co potencjalnie daje słabszego rywala na pierwszym etapie fazy pucharowej.

Zwycięstwo w pojedynku z SM Tauras było szansą Sokoła na zdobycie pierwszego miejsca w grupie dlatego od samego początku Sokół pokazywał skuteczną ofensywę. Już w 3 minucie ekipa rejonu solecznickiego zdobyła 4 bramki, na co rywal odpowiedział tylko dwoma trafieniami. W 14 minucie pierwszej połowy Sokół prowadził z 7 bramkową przewagą (13:6), jednak gospodarze, nie zamierzali składać broni i powoli nadrabiali straty. Do ekipy Tauras należała końcówka pierwszej połowy, szczypiorniści poszli za ciosem 4:0 i zmniejszyli prowadzenie Sokoła do 2 bramek. Wynik po pierwszych 30 minutach wynosił 15:17.

W drugiej połowie ponownie lepszy start mieli goście którzy odsłonę rozpoczęli bramkami Jana Girdijewskiego, Elvina Żukowskiego, jednak gospodarze prowadzeni przez Lukasa Ragelisa nie pozwolili „sokołom” na bezpieczną przewagę. W przeciągu całego pojedynku wynik był po stronie Sokoła i tylko w 55 minucie Taurasowi udało się wyrównać rezultat. Końcówka była bardzo napięta ,a w ostatnie 5 minut meczu Jan Girdijewski zdobył dla ekipy rejonu solecznickiego dwie arcyważne bramki, którymi przypieczętował zwycięstwo oraz pierwsze miejsce w grupie dla swojej ekipy. Ostateczny wynik meczu 30:29 dla Sokoła.

Ze względu na pozycję w tabeli ekipa rejonu solecznickiego TG Sokół bezpośrednio awansuje do ćwierćfinału rozgrywek, tym samym pomijając etap 1/8 finału.