• 6 grudnia, 2014 20:58

Skoki narciarskie – wygrana Schlierenzauera, Ziobro 19.

Jan Ziobro zajął dziewiętnaste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał prowadzący na półmetku rywalizacji Austriak Gregor Schlierenzauer, który odniósł 53. zwycięstwo w tym cyklu.

Drugi był Norweg Anders Fannemel, a trzeci Austriak Michael Hayboeck. Na 21. pozycji konkurs ukończył Klemens Murańka, a 29. był Aleksander Zniszczoł.

Doszło do kilku sporych niespodzianek. Największa to tylko tylko 34. pozycja lidera klasyfikacji pucharowej Ammanna (119,5 m), który nie awansował do finału. Nie awansowali także Piotr Żyła, zajmując 32. miejsce (127,5 m), trzech Niemców: 43. Michael Neumayer (115 m), 45. Andreas Wank (120,5 m) i 46. Richard Freitag (115,5 m) oraz Norwegowie: 37. Rune Velta (120 m) i 42. Anders Jacobsen (114,5 m).

Pierwsza seria była kilka razy przerywana z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru. Wydawało się, że będą problemy z aurą w finałowej. Wiatr jednak osłabł i przeprowadzono ją praktycznie bez przerw.

W finale Polacy nie utrzymali pozycji zajmowanych po pierwszej serii. Ziobro wylądował na 121 m i spadł aż o jedenaście lokat. Także Murańka i Zniszczoł mieli krótsze skoki.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Lillehammer.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostał Szwajcar Simon Ammann, pomimo tego, że nie awansował do serii finałowej.