Simonas Bilis mistrzem świata w pływaniu!

W niedzielę zakończyły się 13. mistrzostwa świata na krótkim basenie w kanadyjskim Windsor. W ostatni dzień zawodów złoty medal dla Litwy w konkurencji 100 m. stylem dowolnym wywalczył Simonas Bilis.

Litewski pływak prowadził od pierwszych metrów wyścigu. Dystans Bilis pokonał w 46,58 s. i po raz drugi z kolei polepszył rekord Litwy, oraz wywalczył złoty medal zawodów.

Drugie miejsce zajął Japończyk Shinri Shioura, który do zwycięzcy stracił 0,01 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął australijczyk Tommaso D’Orsogna (46.70 s.).

Jest to już drugi medal wywalczony przez Bilisa na MŚ w Kanadzie. Wcześniej w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym Litwin zdobył brązowy krążek. Wcześniej na zawodach takiej rangi medale dla Litwy zdobywała tylko Rūta Meilutytė.