polskieradio.pl

Serie A: Napoli straciło pozycję lidera

Napoli Arkadiusza Milika zremisowało 0:0 wyjazdowy mecz z Genoą i spadło na drugie miejsce w tabeli. Nowym liderem został mistrz kraju Juventus Turyn.

Polak przebywał na boisku do 82. minuty. Dziesięć minut wcześniej na placy gry pojawił się Piotr Zieliński. Klub Polaków po pięciu kolejkach z jedenastoma punktami ustępuje o jedno oczko Juventusowi Turyn.

„Stara Dama” bez problemów wygrała z Cagliari 4:0. Jedną z bramek zdobył poprzednik Milika w Neapolu – Gonzalo Higuain.

Juventus jak do tej pory wygrał cztery mecze, a przegrał tylko z Interem Mediolan. Ekipa z San Siro w środę pokonała w delegacji były klub Zielińskiego – Empoli 2:0. Oba gole strzelił Mauro Icardi, który z sześcioma trafieniami lideruje klasyfikacji strzelców.

Roma Wojciecha Szczęsnego rozgromiła Crotone 4:0, a bramkarz reprezentacji Polski obronił rzut karny. Stołeczni piłkarze zajmują w tabeli trzecie miejsce.

Wyjazdową porażkę 0:2 z Bologną zanotowała Sampdoria Genua Karola Linettego. Polak obejrzał w tym spotkaniu żółtą kartkę.