• 23 lutego, 2015 7:09

Serie A: kolejny remis Romy, zwycięstwo Milanu

Piłkarze AS Roma zremisowali na wyjeździe z Veroną 1:1 w niedzielnym meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy i do prowadzącego Juventusu tracą już dziewięć punktów. Z kolei Milan wygrał na własnym boisku z Ceseną 2:0.

Wicelider z Rzymu objął prowadzenie w 26. minucie za sprawą Francesco Tottiego, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z około 25 metrów. Siedem minut przed przerwą wyrównał po strzale głową Bosko Jankovic. Polski bramkarz stołecznego zespołu Łukasz Skorupski obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych.

Był to szósty remis w siedmiu ostatnich meczach ligowych Romy, która ma coraz mniejsze szanse na zdobycie mistrzostwa. Po 24 kolejkach traci do prowadzącego Juventusu (57 pkt) dziewięć punktów. W piątek zespół z Turynu pokonał na własnym boisku Atalantę Bergamo 2:1.

Całe spotkanie Torino z ławki rezerwowych obserwował Kamil Glik, a jego zespół zremisował z Fiorentiną 1:1.

W innym niedzielnym spotkaniu Empoli wygrało u siebie z Chievo Weroną 3:0. Wypożyczony z Udinese do Empoli Piotr Zieliński wszedł na boisko w 58. minucie zmieniając Riccardo Saponarę. Gospodarze prowadzili już 2:0.

Piłkarze Milanu na jakiś czas oddalili widmo zwolnienia Filippo Inzaghiego pokonując na własnym boisku przedostatnią w tabeli Cesenę 2:0. Po ósmym zwycięstwie w sezonie, mediolański zespół z dorobkiem 33 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli.

W najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu Serie A Lazio wygrało u siebie z Palermo 2:1 i z 40 punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Mecz Parmy z Udinese został przełożony, ale na razie terminu nie podano. Parma ma poważne kłopoty finansowe, nie stać jej było nawet na opłacenie ochrony i dlatego spotkanie nie doszło do skutku. Przed stadionem w geście protestu zebrało się około tysiąca kibiców. Od kilku miesięcy piłkarze nie dostają także pensji.