• 6 listopada, 2014 21:46

Ściany starej Hali pomogły Žalgirisowi pokonać Uniks

Powrót do historycznej hali sportowej w Kownie pozwolił Žalgirisowi po raz pierwszy w historii pokonać koszykarzy Uniks Kazań 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16) .

Mecz zaczął się koncertem Keitha Langforda (Uniks) i Jamesa Andersona (Žalgiris) – obaj panowie już w pierwszej kwarcie zdobyli dwucyfrową ilość punktów, a po dziesięciu minutach widniał remisowy wynik (17:17). Drugą kwartę Žalgiris zaczął z przytupem i szybko zdobył solidne prowadzenie, które utrzymał do ostatniej kwarty. Ostatnie minuty meczu tradycyjnie przyniosły wiele emocji, ale to kibice zielono-białych mogli cieszyć się z historycznego zwycięstwa.

Było to trzecie zwycięstwo mistrzów Litwy w Eurolidze. Tylko na inaugurację sezonu Žalgiris przegrał z Realme Madryt (71:89), kolejne dwa mecze padły łupem kownian – rozgromieni koszykarze Niżniego Nowogrodu (97:63) i pokonany Anadolou Efes ze Stambułu (65:62).

Žalgiris – J.Anderson 27 (11 zbiórek, 4 asysty, 3 przejęcia, 38 pkt skuteczności), A.Milaknis 14, E.Ulanow 7, P.Jankūnas i L.Lekavičius po 6, R.Javtokas, V.Lipkevičius i D.Songaila po 4, S.Vene 3, V.Kariniauskas 2.

Uniks – K.Langford 24, K.Kaimakoglou 11, V.Panin 9, C.Jerrells i J.White po 7, D.Fischer 5, V.Sanikidze 3, N.Zisis i D.Sokolow po 2, S.Bykow 1.