• 10 grudnia, 2014 22:58

Rytas zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie

Lietuvos rytas Wilno we środę zwycięstwem nad Banvitem Bandirma 71:66 zagwarantował sobie pierwsze miejsce w grupie E Pucharu Europy.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, w połowie kwarty Rytas zebrał pięciopunktowe prowadzenie, a zakończył ją już z dwucyfrową przewagą (23:13). Druga odsłona była całkowicie przeciwka poprzedniej, bo gospodarze zredukowali różnicę aż do 1 punktu (38:37). Po przerwie wszystko pomału zaczęło wracać na początkowe tory i do końca meczu Rytas utrzymał zwycięskie prowadzenie (71:66).

Zwycięzca grupy w 1/16 finału zagra z stosunkowo słabszymi rywalami. W Last 32 będzie ich trójka: czwarta i szósta ekipy grupy C oraz druga z B. Ostatni mecz pierwszej fazy Rytas zagra 17 grudnia, u siebie z Hapoelem Jerozolima.

Banvit: Vladimir Dragicevic 12, Sammy Mejia, Safak Edge, Tolga Gecim po 10.

Lietuvos rytas: Martynas Gecevičius 18, Adas Juškevičius 13, Antanas Kavaliauskas 12, Gedimin Orelikas 8 , Mindaugas Lukauskis i Billy Baron po 7, Artūras Valeika 6 punktów.