Rytas wrócił z zaświatów, Žalgiris gromi

Na zwycięską ścieżkę po upokorzeniu w Pucharze Europy wrócił Lietuvos rytas. Wilnianie w sobotę pokonali w Kłajpedzie Neptūnas 72:62 (11:23, 14:13, 22:13, 25:13).

Neptūnas prowadził na przeciągu prawie całego spotkania i tylko w czwartej kwarcie przyjezdni zdołali przełamać obronę gospodarzy i wyjść na prowadzenie (54:53). I to ostatnie minuty zadecydowały o zwycięstwie Lietuvos rytasu – wilnianie wygrali kwartę 25:13 i odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie.

Lietuvos rytas: Nicolas Laprovittola 22 (9 asyst, 6 zbiórek), Rokas Giedraitis 20, Krzysztof Ławrynowicz 10, Julius Jucikas 6, Gediminas Orelik 5.

Neptūnas: Daniel Ewing 13, Jerai Grant 11, Martynas Mažeika 10, Arvydas Šikšnius 7, Mindaugas Girdžiūnas 4, Donatas Zavackas 4 i Richard Bader po 4 punkty.

Kolejną wygraną zanotował również ich główny rywal w walce o tytuł. Žalgiris Kowno w niedzielnym domowym spotkaniu rozbił Pieno žvaigždės Poswol 103:74 103:74 (25:18, 31:12, 19:29, 28:15).

Goście przeciwstawili się mistrzom Litwy tylko w pierwszej kwarcie – już drugą odsłonę gospodarze wygrali 31:12 i przesądzili o całym spotkaniu. Fantastyczny mecz rozegrał Martynas Pocius, który rzucając 23 punkty powtórzył swój rekord skuteczności w litewskiej lidze.

Žalgiris: Martynas Pocius 23 punkty, Lukas Lekavičius 16 (5 przechwytów), Brock Motum i Ian Vougioukas – po 13, Kaspars Vecvagars 12 (5 asyst), Edgaras Ulanovas 10, Siim-Sander Vene 9, Paulius Jankūnas 5, Olivier Hanlan 2;

Pieno žvaigždės: Ramone Moore 23, Giedrius Staniulis 16, Andrej Agafonov 14, Steponas Babrauskas 10, Demond Carter (6 asyst) i Žygimantas Skučas – po 4, Justas Tamulis 3.