Rytas poległ w domu, zwycięski Neptūnas

Obudzeni po długiej przerwie koszykarze Lietuvos rytasu Wilno przegrali w domu z Zenitem Sankt Petersburg 65:70 (11:18, 12:27, 23:10, 19:15) w meczu grupy E Pucharu Europy. Drugą wygraną zanotował Neptūnas Kłajpeda.

Gospodarze przespali początek spotkania i już przerwą przegrywali ponad dwudziestopunktową stratą (23:45). Nie dziwiło więc zachowanie kibiców litewskiej ekipy, którzy wygwizdali swoich idoli. Po wznowieniu Lietucos rytas rzucił się jednak do odrabiania strat i szybko zmniejszyli ją do jednocyfrowej (46:55). W decydującej kwarcie wilnianie, dzięki fantastycznej grze Krzysztofa Ławrynowicza, wyrównali (57:57). Nie udało się im wyjść na prowadzanie i ostatnie słowo w ten wieczór należało do gości – 65:70.

Lietuvos rytas: Krzysztof Ławrynowicz 18, Antanas Kavaliauskas 15 (9 zbiórek), Nicola Laprovittola 13, Adas Juškevičius 7.

Zenit: Zabian Dowdell i Ariom Vikrov po 17, Pavel Antipov 10, Kyle Landry 9, Janis Timma 8.

Drugie zwycięstwo w europejskim pucharze wywalczyli koszykarze Neptūnasu Kłajpeda. Brązowi medaliści ligi LKL wygrali na wyjeździe z Nizhnim Novgorodem 82:78 (13:17, 20:21, 16:25, 33:15).

Podopieczni Dainiusa Adomaitisa przegrywali 51:65, jednak dzięki wygranej serii 16:0 wygrali 82:78.

Neptūnas: Daniel Ewing 12, Arnas Butkevičius 12, Martynas Mažeika 10, Mindaugas Girdžiūnas 9, Arvydas Šikšnius 8, Simas Galdikas 8, Donatas Zavackas 8 (6 zbiórek), Travis Bader 6.

Nizhnij Novgorod: Rashid Mahalbashich 24, Victor Rudd 18, Jevgenij Baburin 11, Dmitrij Chvostov 5, Kasparas Berzinis 5, Ivan Strebkov 5.