Rytas bez recepty na mistrzów Litwy

W niedzielę, po raz drugi w tym sezonie, naprzeciw siebie stanęły dwa największe koszykarskie kluby Litwy - Lietuvos rytas Wilno i Žalgiris Kowno. Niepokonanymi pozostali mistrzowie Litwy - 82:68 (27:17, 20:19, 17:21, 18:11).

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy zyskali pięciopunktową przewagę (13:8), jednak już w drugiej kwarcie Žalgiris wygrał fragment 19:4 i wyrwał się na bezpowrotne prowadzenie (17:27). Po przerwie wilnianie próbowali odrobić straty (47:53, 61:64), ale przyjezdni byli dla nich za mocni (82:68).

„Staraliśmy się ze wszystkich sił, dlatego jestem dumny ze swojej ekipy. Koszykarze na parkiecie zostali całą energię, brakuje jednak zgrania, bowiem nie zdążamy niwelować błędy” – mówił po meczu trener Rytasu Aurimas Jasilionis.

Lietuvos rytas: Krzysztof Ławrynowicz 16, Julius Jucikas 12, Nicola Laprovittola 10, Deividas Gailius 9.

Žalgiris: Olivier Hanlan 21, Edgaras Ulanovas 16, Mantas Kalnietis 14, Robertas Javtokas 8.