Roland Garros – pewny awans Nadala do trzeciej rundy

Rozstawiony z numerem pierwszym Rafael Nadal pokonał Austriaka Dominika Thiema 6:2, 6:2, 6:3 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego rozgrywanego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Hiszpan walczy o dziewiąty triumf w tej imprezie.

Nadal na otwarcie, w pojedynku z Amerykaninem Robbym Gineprim, również nie stracił seta. Jego kolejnym rywalem będzie Argentyńczyk Leonardo Mayer.

20-letni Thiem ambitnie walczył z faworytem. W trzecim secie 57. wśród tenisistów Austriak prowadził nawet 3:1, ale nie był w stanie bardziej zagrozić zawodnikowi z Majorki.

Formą prezentowaną w stolicy Francji lider światowego rankingu zaprzecza plotkom o kryzysie. Od 2004 roku, gdy zwyciężył w rozgrywanym na korcie ziemnym turnieju w Sopocie, przegrał na tej nawierzchni tylko 15 spotkań. Trzy z tych porażek zanotował w tym sezonie (w ćwierćfinale w Monte Carlo i Barcelonie oraz w decydującym spotkaniu w Rzymie).