• 4 czerwca, 2014 21:38

Roland Garros – Petkovic po raz pierwszy w półfinale Wielkiego Szlema

Rozstawiona z numerem 28. Andrea Petkovic pokonała Włoszkę Sarę Errani (10.) 6:2, 6:2 w ćwierćfinale turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Niemka pierwszy raz znalazła się w "czwórce" imprezy wielkoszlemowej.

Pokonanie wyżej notowanej Errani zajęło Petkovic zaledwie godzinę i trzy minuty. Spotkanie rozpoczęło się z trzygodzinnym opóźnieniem spowodowanym deszczem. Podczas pierwszego seta, który rozpoczął się od prowadzenia Włoszki 2:0, wciąż jeszcze padało i wiał wiatr.

26-letnia Niemka wcześniej tylko raz – trzy lata temu – dotarła do ćwierćfinału French Open. Ten etap zmagań w zawodach wielkoszlemowych był dotychczas dla niej granicą nie do przejścia.

Errani to ubiegłoroczna półfinalistka turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. W decydującym spotkaniu wystąpiła zaś dwa lata temu.

Kolejną rywalką Petkovic będzie zwyciężczyni meczu między rozstawioną z numerem czwartym Rumunką Simoną Halep i Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (27.).