• 5 czerwca, 2014 0:18

Roland Garros – Nadal pokonał Ferrera w ćwierćfinale

Rozstawiony z "jedynką" Hiszpan Rafael Nadal pokonał rodaka Davida Ferrera (5.) 4:6, 6:4, 6:0, 6:1 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Była to powtórka z ubiegłorocznego finału paryskiej imprezy i wówczas lepszy też był tenisista z Majorki.

Z 27 wcześniejszych spotkań tych zawodników 21 zakończyło się zwycięstwem Nadala. Pierwszą partię środowego meczu wygrał jednak Ferrer. Lider światowego rankingu jednak szybko się zmobilizował i wygrał trzy kolejne odsłony. Cały pojedynek trwał dwie godziny i 34 minuty.

Nadal stracił tym samym pierwszego seta w tegorocznej edycji French Open. Zawodnik, który we wtorek świętował 28. urodziny, śrubuje w dalszym ciągu rekord kolejnych zwycięstw w tym turnieju. W środę wygrał 33. z rzędu mecz. W półfinale zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa wystąpi zaś piąty rok z kolei.

Jego bilans spotkań w tej wielkoszlemowej imprezie wynosi 64-1. Żaden inny zawodnik nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Jego jedyną porażką w tym turnieju pozostaje przegrany w 2009 roku mecz 1/8 finału ze Szwedem Robinem Soederlingiem.

Ferrer jest jednym z trzech tenisistów, którzy pokonali Nadala na kortach ziemnych. Udało mu się to dwukrotnie – ostatnio w kwietniowym ćwierćfinale w Monte Carlo.

Walczący obecnie o dziewiąty triumf we French Open Nadal (wygrywał w latach 2005-08 i 2010-13) w kolejnym pojedynku zagra z rozstawionym z numerem siódmym Brytyjczykiem Andym Murrayem.