• 5 czerwca, 2014 0:22

Roland Garros – Murray ostatnim półfinalistą po kolejnym długim meczu

Rozstawiony z numerem siódmym Brytyjczyk Andy Murray pokonał Francuza Gaela Monfilsa (23.) 6:4, 6:1, 4:6, 1:6, 6:0 i uzupełnił grono półfinalistów tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Spotkanie trwało trzy godziny i 15 minut. O 21 minut mniej spędził na korcie Murray w swoim poprzednim meczu. W trzeciej rundzie zaś 27-letni Brytyjczyk potrzebował czterech godzin i siedmiu minut, by awansować.

Monfils był ostatnim przedstawicielem gospodarzy spośród singlistów w tegorocznej edycji French Open. Po raz trzeci zakończył występ w ćwierćfinale. Jego najlepszym wynikiem w tym turnieju jest półfinał sprzed sześciu lat.

Takim samym rezultatem – z 2011 roku – może pochwalić się Murray, który opuścił te imprezę rok temu z powodu kontuzji pleców,

Kolejnym przeciwnikiem Szkota będzie rozstawiony z numerem pierwszym i broniący tytułu Hiszpan Rafael Nadal.