Roland Garros – Janowicz w trzeciej rundzie

Rozstawiony z numerem 22. Jerzy Janowicz pokonał Fina Jarkko Nieminena 7:6 (7-4), 7:6 (7-4), 6:4 i awansował do trzeciej rundy turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa. Łodzianin powtórzył swój najlepszy wynik w wielkoszlemowej imprezie w Paryżu.

„Znam Jarkko bardzo dobrze i trzeba się go bać. Jest zawsze dobrze przygotowany do meczu i biega do każdej piłki. Decydujące okazały się zwycięskie tie-breaki” – ocenił Janowicz tuż po zakończeniu trwającego dwie godziny i 16 minut spotkania.

Odniósł się także do swojego niedawnego kryzysu, kiedy to od połowy lutego przegrał dziewięć kolejnych meczów. Czarną passę przełamał dopiero w niedzielnym meczu pierwszej rundy we French Open z tenisistą z Dominikany Victorem Estrellą Burgosą. „Miałem pewne problemy, ale już je rozwiązałem. To nie tak, że już nie mam żadnych kłopotów, ale mam czystą głowę i mogę się skupić na tenisie” – podkreślił.

Janowicz po raz pierwszy miał okazję walczyć z Nieminenem. Wygrywając w środę, „pomścił” Michała Przysiężnego, który przegrał z Finem na otwarcie.