• 3 czerwca, 2014 21:14

Roland Garros – Bouchard powtórzyła sukces z Australian Open

Eugenie Bouchard pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 7:6 (7-4), 2:6, 7:5 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Kanadyjka tym samym powtórzyła wynik osiągnięty w styczniowym Australian Open.

O pierwszy występ w finale Wielkiego Szlema 20-letnia Kanadyjka zagra z rozstawioną z numerem siódmym Marią Szarapową. We French Open miały już okazję spotkać się rok temu. Wówczas, w drugiej rundzie, w dwóch setach wygrała bardziej doświadczona Rosjanka.

„Nie spodziewałam się tak ciężkiego meczu. To była prawdziwa bitwa. Nie zaskoczyła mnie zaś duża liczba długich wymian, bo dobrze wiem, że Carla uwielbia grać na mączce. Gdy doprowadziłam do wyrównania w trzecim secie, to uwierzyłam, że mogę wygrać. Jestem bardzo podekscytowana, a w półfinale zamierzam się… dobrze bawić” – relacjonowała później triumfatorka.

Maria Szarapowa w swoim meczu pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę Blanco 1:6, 7:5, 6:1 i jako pierwsza awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju.

Po zaskakująco szybkim odpadnięciu tenisistek z Top3 – Amerykanki Sereny Williams, Chinki Na Li i Agnieszki Radwańskiej – wiele osób to właśnie w Szarapowej upatruje faworytki. 27-letnia zawodniczka potwierdziła w ostatnich tygodniach, że jest w znakomitej formie. W połowie maja wygrała turniej WTA w Madrycie, a dwa tygodnie wcześniej triumfowała także na kortach ziemnych w Stuttgarcie.