Robert Lewandowski tworzy historię! 5 bramek w 9 minut

Bayern Monachium pokonał 5:1 VfL Wolfsburg w 6. kolejce Bundesligi. Fani zgromadzeni na bawarskiej Allianz Arena przecierali oczy ze zdziwienia, bo wszystkie bramki dla gospodarzy w zaledwie kilka minut strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wszedł na boisko w 46 minucie i potrzebował zaledwie 5 minut na rozgrzewkę. Na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się w 51 minucie, a na strzelenie kolejnych czterech wystarczyło mu 9 minut. „Lewy” trafiał do bramki rywali w 51, 52, 55, 57 i 60 minucie.

Lewandowski pobił tym samym kilka rekordów Bundesligi, między innymi strzelił najszybszego hat-tricka w historii. Został również pierwszym rezerwowym, który uzyskał tyle trafień. W sumie w niemieckiej lidze ma już 99. goli, co dało mu awans na piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców z zagranicy.

Lewandowski po spotkaniu z VfL Wolfsburg zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Bundesligi.