• 22 lipca, 2016 6:01

Reprezentacja Litwy znowu lepsza od mistrzów Europy

Koszykarskie reprezentacji Litwy oraz Hiszpanii, które obecnie szykują się do igrzysk olimpijskich w Brazylii, rozegrały drugie towarzyskie spotkanie z rzędu. W Maladze z wynikiem 78:76 (15:23, 24:16, 23:20, 16:17) znów byli lepsi podopieczni Jonasa Kazlauskasa.

Pierwszy pojedynek w Kownie również zakończył się wygraną Litwy.

Lepszy start pojedynku mieli gospodarze którzy już w pierwszej kwarcie prowadzili z 16 punktową przewagą. Sytuację poprawił Mindaugas Kuzminskas. Z jego obecnością na parkiecie Litwini zmniejszyli przewagę do 8 punktów- 15:23.

Po zejściu z parkietu Pau Gasola w drugiej odsłonie, reprezentacja Litwy wyrównała grę a kwarta zakończyła się z wynikiem 39:39.

W trzeciej odsłonie litewscy koszykarze poszli za ciosem (7:0), świetnie spisał się debiutant ekipy- Marius Grigonis, który zdobył 9 punktów z kolei. Przed ostatnią kwartą Litwini prowadzili z 3 punktową przewagą.

W czwartej kwarcie reprezentacja Litwy nadal prowadziła i nie pozwoliła Hiszpanom przełamać pojedynku na ich korzyść. Ostateczny wynik spotkania 78:76.

Litwa: J.Valančiūnas (7 zbiórek) i M.Kuzminskas po 15, R.Seibutis 13, M.Grigonis 9, D.Sabonis 6, V.Kariniauskas 5 (5 asyst), J.Mačiulis 3, A.Juškevičius i A.Kavaliauskas po 2.

Hiszpania: S.Llull 12, N.Mirotič 11, P.Gasol 10, R.Fernandez i W.Hernangomez po 8.

Kolejne spotkanie towarzyskie, reprezentacja Litwy rozegra już w Ameryce Południowej. W Buenos Aires 25 lipca, koszykarze zmierzą się z Australią.