Remis Argentyny z Brazylią hicie eliminacji MŚ 2018

Piłkarze Argentyny zremisowali z Brazylią 1:1 (1:0) w szlagierowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie południowoamerykańskiej.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosło Peru – 1:0 (1:0) nad Paragwajem.

Pierwotnie do hitowego spotkania miało dojść w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego, ale w Buenos Aires padał ulewny deszcz i boisko nie nadawało się do rywalizacji. Dlatego sędzia zdecydował o jego przełożeniu.

Do przerwy gospodarze, grający m.in. bez kontuzjowanych Lionela Messiego, Sergio Aguero i Carlosa Teveza, prowadzili po bramce Ezequiela Lavezziego, lecz w drugiej połowie wyrównał Lucas Lima. Brazylijczycy kończyli mecz na stadionie River Plate w osłabieniu, bowiem w 88. minucie czerwoną kartkę dostał David Luiz.

Argentyńczycy nie wygrali żadnego z trzech meczów el. MŚ, w tabeli plasują się na przedostatniej, dziewiątej pozycji – 2 pkt. Brazylijczycy zgromadzili dotychczas 4 pkt.

„Musimy zwyciężyć w kolejnym spotkaniu, już za kilka dni z Kolumbią na wyjeździe” – powiedział selekcjoner wicemistrzów świata Gerardo Martino.

W tabeli prowadzi Ekwador z kompletem 9 punktów.